top of page
יופיטר במאזניים

יופיטר בעקרב

2017-2018

עקרבים יקרים,

 

הרגע לו חיכיתם 12 שנים הגיע, וביום רביעי ה-11 לאוקטובר 2017 כוכב השפע והמזל יכנס למזלכם וישהה בו שנה שלמה.
בצער רב אני מודיע לבני מזל מאזניים שהחגיגה נגמרת, חוזרים לשגרה, ותאלצו לחכות לפעם הבאה שתהיה רק ב-24 לאוגוסט 2028.
העקרבים חדי החושים כבר חשים את האווירה האופטימית שמתקרבת אליהם בצעדי ענק, חלקם אף החלו להכין את עצמם בשנה החולפת לקראת הפריצה הגדולה שמחכה להם השנה. ולעקרבים הפחות חדים, להם אהיה איש בשורות ואומר - חכו להפתעות בשנה הקרובה.

 

אחרי תקופה לא קלה שעברה על בני מזל עקרב שהחלה באוקטובר 2012 ונמשכה עד יוני 2015, הגעתו של יופיטר השנה הולכת לשפר ובעיקר לפצות על כל מה שלא צלח ונהרס בתקופת שהייתו של שבתאי במזלכם. יחד עם זאת הפעם אתם למודי ניסיון ומצוידים בהרבה חכמת חיים, ואני בטוח שתדעו לנצל לטובה כל רגע של יופיטר במזלכם שיתבטא בשפע, מזל והצלחה.

מי שעוד עשויים ליהנות השנה מהשפעתו המיטיבה של יופיטר יהיו מזלות המים והאדמה, שהם בני מזל דגים, סרטן, שור, בתולה, וגדי. (וכל מי שבמפת לידתו דגש על מזלות אלו גם אם אינו בן המזל).

ומה עם שאר המזלות? אתם תאלצו להמתין בסבלנות שיופיטר יכנס למזל קשת ב-8 לנובמבר 2018, אז תתחיל החגיגה אצלכם ואני מבטיח לעדכן בפוסט חגיגי לקראת האירוע.

 

אני רוצה רגע להסביר מה הסיפור של יופיטר ולמה הוא זוכה לכותרות מהודרות אחת לשנה.
יופיטר הוא לא עוד כוכב-לכת, הוא - הכוכב לכת במערכת השמש שלנו, השני בגודלו אחרי השמש, מה שאומר שהוא הגדול מכולם! תרתי משמע. הוא גם סב סביב צירו באופן המהיר ביותר על אף גודלו והוא גם הסוער ביותר ובאסטרולוגיה נחשב למיטיב ביותר.
הכל גדול ועצום ביופיטר, וכשהוא מגיע למזל שלנו, הוא מביא איתו לא מעט מתנות, וגם לא מעט סערות.
וכמו בכל סיפור טוב יש גם עוקץ - אם אנחנו לא נהיה אנשים שמחוברים לשפע ולא נדע לנצל הזדמנויות, באותה מהירות שהוא מביא את המתנות וההזדמנויות להצלחה ככה הוא גם לוקח אותם איתו והם ייעלמו לנו! נכון שיש כל הזמן מבצעים, אבל במקרה של יופיטר, יש מבצעים שקורים בפעם ב-12 שנה, ואם פספסנו נאלץ לחכות הרבה זמן.
אני נשמע קצת דרמטי, אני מודע, ואולי טיפה מגזים, אבל היי אני בהשפעת יופיטר, לא אמרנו הכל מוגזם?!

 

איך נראו החיים לבני מזל מאזניים אתם בוודאי שואלים בשנה החולפת?
ובכן, חלקם יעידו ששערי שמיים נפתחו עבורם והם מצאו את עצמם בחו״ל ויותר מפעם אחת.., חלק עשו הסבת מקצוע או התחילו ללמוד, חלק החליפו עבודה או קיבלו קידום משמעותי, חלק הרחיב את המשפחה או עשה שינויים בבית או עבר דירה, חלק מצא את אהבת חייו, והרוב פשוט חש שחרור גדול והקלה עצומה ממגבלות העבר. היו גם כאלה שסבלו מבעיות רפואיות אך בצורה כזאת או אחרת שפר מזלם והצליח להתגבר עליהם גם אם לא בדיוק נמצא פתרון לבעייתם.

 

ומה מחכה לעקרבים אתם שואלים? פחות או יותר מאותו הדבר - נופש, קידום, שינוי, התרחבות, שיפור במגורים, לימודים, אהבה, שפע, הזדמנויות חדשות, התחלות יפות, כל מה שעושה טוב.

אבל שוב, יהיו גם כאלה שישבעו שזאת תהיה השנה הכי קשה שלהם זו תקופה ארוכה, כי כמו שאמרתי קודם, יופיטר גורם לשפע ולהעצמה של כל דבר ללא הבחנה, כך שיתכן מצב שיופיטר יעצים מצבים שליליים ובכך יגרום לנו צרות צרורות בכמויות אדירות של תיארנו בכלל.
כך לדוגמה בן מזל עקרב שסובל מבעיה כלכלית ולא יטפל וינקוט בצעדי הבראה יכול למצוא את עצמו מסובך עוד יותר ממה שהוא היה קודם לכן ובגדול.
עוד דוגמה - אדם שסובל מבעיה רפואית ומחליט להתעלם ממנה מתוך אופטימיות שהכל יסתדר מעצמו עלול למצוא את עצמו מסובך עוד יותר רפואית ממה שהיה לו קודם שלא נדע, ולכן למרות ההשפעה האופטימית שנופלת עליכם, אל תקלו ראש ותיקחו אחריות.
בעיות לא נעלמות סתם כך מעצמם, צריך לטפל בהם ותחת השפעת יופיטר הסיכוי שהם יפתרו במהירות הוא גבוה מאוד.

 

יופיטר עוזר להגשים חלומות, הוא מביא פתרונות, פותח דלתות חדשות, הוא משמח, מרפא, וגורם לדברים להסתדר בסופו של דבר. גם אם קרה לנו משהו רע, במבט לאחור יסתבר לנו שמה שקרה היה לטובה ולמדנו מכך שיעור גדול לחיים.

אם עזבתם את עבודתכם ביוזמתכם או חלילה פיטרו אותכם בתקופה זו, אל דאגה - אתם תמצאו עבודה טובה יותר תוך זמן קצר ולכן אין לכם מה להיות מוטרדים.
בפרספקטיבה של זמן כשתסתכלו לאחור תבינו שיופיטר עשה לכם טוב גם היה אם נדמה לכם אחרת.
חשוב לי להבהיר שלמרות כל האופטימיות והשמחה, אני לא מעודד את העקרבים לעזוב הכל וללכת למלא לוטו (למרות שיהיו כאלה שיזכו בהגרלות והמזל יאיר להם פנים), אלה אני קורא לעקרבים לפקוח עיניים, ולהפעיל את החושים החדים שלהם כדי שלא יפספסו הזדמנויות חדשות שבדרך.
יש לקחת בחשבון שגם מי שהאופק או הירח שלו במזל עקרב יחווה אף הוא שינויים לטובה.

 

איך יופיטר ישפיע על כל יתר המזלות? (תקף גם למזל האופק והירח)
טלה - יופיטר יעזור לכם השנה להסדיר ענייני כספיים הקשורים לחסכונות, עיזבונות, ירושות, ביטוחים, וגם בענייני בריאות.
שור - הצלחה צפויה בתחום הזוגי, חתימה על חוזים והסכמים שיכולים לשנות לכם את החיים לטובה.
תאומים - הצלחה בתחום העבודה, הבריאות, תשקיעו בשגרה, תעמדו במטלות ויופיטר יפצה אותכם.
סרטן - הצלחה בתחום האהבה, היצירה, והילדים. יופיטר יוציא את המיטב מכם השנה, נצלו אותו לבילויים פנאי ונופש.
אריה - שינויים טובים בתחום המשפחה והבית, מעבר מקום מגורים או שדרוג מקום קיים.
בתולה - הצלחה בתחום התקשורת, לימודים ונסיעות, חידוש קשרים עם קרובי משפחה.
מאזניים - הצלחה בתחום הכספי, אומנם צפויות לכם הוצאות רבות השנה, אך גם הזדמנויות מצוינות לשיפור מצבכם הכלכלי והרחבת ההכנסה.
קשת - שנה מוצלחת לצמיחה רוחנית ולתכנון לקראת השנה הבאה, יופיטר יעזור לכם להשתחרר מעכבות ופחדים ישנים ויסלול לכם את הדרך להצלחה אם תסכימו לשחרר שליטה.
גדי - הצלחה בתחום החברתי, הזדמנות להגשים חלומות, שיפור במצב הכספי.
דלי - הצלחה ושינויים חיוביים בקריירה, הגשמת יעדים ומטרות, מציאת הייעוד בחיים.
דגים - שנה מוצלחת ללימודים, נסיעות לחו״ל, הצלחה בנושאים משפטיים, ספורט והשכלה גבוה.

 

יופיטר שהה במזל עקרב בין אוקטובר 2005 - לאוקטובר 2006, ובתקופה זאת קרו הרבה דרמות בארץ. אומנם מבחינה כלכלית מצבה של ישראל היה טוב, אך מבחינה מדינית בטחונית לא היה שקט. 

ישראל היתה בעיצומה של מערכת בחירות, בינואר 2006 ראש הממשלה אריאל שרון לקה באירוע מוחי ושקע בתרדמת, אהוד אולמרט התמנה לראש ממשלה, הישוב עמונה פונה בכוח, החייל גלעד שליט נחטף, הנשיא משה קצב הואשם בהטרדות מיניות, היו פיגועי התאבדות ופרצה מלחמת לבנון השניה. הארץ סערה מאוד.

מזל עקרב הוא מזל קיצוני, לטוב ולרע. רוב ההתרחשויות קורות מתחת לפני השטח ובעוצמה רבה. האנרגיה של מזל עקרב קשורה במוות, מין, כסף חתרנות, מניפולציות והפעלת כוח ואיומים. אין פלא אפוא שכשיופיטר שהה בעקרב הוא העצים את התכונות העקרביות וחשף אותן. ב-2006 נחשפנו לראשונה למנהרות החמאס עם חטיפתו של גלעד שליט, הרג החיילים בגבול לבנון וחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז״ל גרמה לישראל לצאת למלחמת לבנון השנייה. במהלך כל התקופה לא ידעו בישראל אם החיילים חיים או מתים וחזבאללה ערך מלחמה פסיכולוגית ועשה מניפולציות מכוערות נגד משפחות החיילים והציבור בארץ. ההטרדות המיניות שנחשפנו אליהם בפרשת משה קצב, פיגועי ההתאבדות, כל האירועים האלו קשורים באופן מובהק לאנרגיה הלא פשוטה של מזל עקרב.

 

חשוב לזכור שכשאני מדבר על אנרגיה של מזל עקרב, אני לא מתכוון לבני מזל עקרב! (למרות שלא חסר עקרבים שליליים) אלו שני דברים שונים וצריך להבדיל ביניהם. אני מדבר על הארכיטיפ העקרבי שאחראי בין היתר על הרס ובניה מחדש. 
יש גם צדדים חיוביים לעקרב, כמו תקומה, בניה ושיקום לאחר חורבן, הפריה, לידה, טיהור הנפש, טרנספורמציה ושינוי בכלל. 
יש להניח שמבחינה מדינית עם המעבר של יופיטר למזל עקרב תהיה זאת שנה סוערת שתאופיין באירועים חריגים וקיצוניים, או כמו שהעקרבים אוהבים להגיד - העיקר שיהיה מעניין! ואני מבטיח לכם שיהיה!
היקום תמיד שואף לאיזון, גם אם האירועים מסלימים, במבט לאחור נבין שנעשה צדק קוסמי ובסופו של דבר הכל קורה רק לטובה.
יופיטר שמח לכולם.

 שלכם, גיא מטרסו

bottom of page